NEWS

quality of tomorrow

Inwestycja MODUO GARDENS ukończona.

+
W czerwcu 2021 prowadzono procedury odbiorowe i uzyskano pozwolenie na użytkowanie budynków. W chwili obecnej rozpoczyna się procedura przekazywania lokali mieszkańcom.
+ Moduł numer 2 w obiekcie NORDKAPP Flexi Space wynajęty. Inter Team zajmuje przestrzeń o łącznej powierzchni 797m2

Do budynku NORDKAPP dołączyło dwóch nowych najemców.

+
ID LOGISTIC zajęło powierzchnię 266m2 na 3 piętrze oraz MV Poland 404m2 na piętrze 2.
+ To już ostatnia prosta. Budowa IV etapu osiedla mieszkaniowego MODUO GARDENS dobiega końca. Prace idą zgodnie z harmonogramem. Zakończenie przewidziano na lipiec 2021.
+ Wszystko zgodnie z planem. Z końcem 2020 roku ukończono prace budowlane drugiego budynku typu SBU. Dla NORDKAPP Flexi Space II w styczniu 2021 uzyskano prawomocne pozwolenie na użytkowanie
+ Elastyczna przestrzeń magazynowo-biurowo-usługowa ma pierwszego najemcę. Moduł III o powierzchni blisko 579m2 wynajęty przez firmę Printex.

NORDKAPP

+
W budynku biurowym NORDKAPP na warszawskiej Białołęce pojawił się nowy najemca. Firma Microchip zajęła powierzchnię 124m2 z umową najmu na 5 lat.

NC3

+
Firma Saule przedłużyła umowę najmu biura i pozostaje w budynku NC3 na warszawskim Mokotowie przez kolejne 5 lat.

NORDKAPP Flexi Space

+
3 lipca 2020 uzyskano prawomocne pozwolenie na użytkowanie pierwszego budynku typu SBU na warszawskiej Białołęce. W trakcie realizacji pozostaje NORDKAPP Flexi Space II. Planowane zakończenie inwestycji przewidziano na początek roku 2021.

MODUO GARDENS

+
Według użytkowników platformy obido.pl tytuł Inwestycji Miesiąca w maju 2020 roku w Warszawie przypadł dla MODUO GARDENS.

MODUO APARTMENTS

+
Z początkiem 2020 roku zakończono budowę i uzyskano prawomocne pozwolenie na użytkowanie dla III etapu inwestycji mieszkaniowej z rodziny MODUO na warszawskim Mokotowie.

NORDKAPP Flexi Space

+
Na warszawskiej Białołęce powstaje nowoczesny budynek typu SBU (small business unit) pozwalający na łączenie funkcji usługowych z biurowymi, magazynowymi, wystawowymi i serwisowymi w ramach jednego obiektu. NORDKAPP Flexi Space to budynek elastyczny, w którym aranżacja i wyposażenie zostaną dostosowane do klienta i specyfiki jego działalności. Planowane zakończenie budowy przewidziano na czerwiec 2020.

MODUO GARDENS

+
Nowa inwestycja mieszkaniowa na Mokotowie W lipcu 2019 roku ruszyła budowa IV ostatniego etapu osiedla z rodziny MODUO, MODUO GARDENS. Planowany termin zakończenia w lipcu 2021.

NORDKAPP

+
Nowi najemcy w budynku NORDKAPP BUSINESS COMPLEX Grono najemców budynku biurowego Nordkapp powiększyło się w ostatnim czasie o czterech nowych lokatorów: Logisystem - firma inżynierska zajmująca się projektowaniem i realizacją systemów na potrzeby logistyki i magazynowania; Visline - transport, spedycja, logistyka; WestRock - wiodący producent opakowań papierowych więcej >> Grono najemców budynku biurowego Nordkapp powiększyło się w ostatnim czasie o czterech nowych lokatorów: Logisystem - firma inżynierska zajmująca się projektowaniem i realizacją systemów na potrzeby logistyki i magazynowania; Visline - transport, spedycja, logistyka; WestRock - wiodący producent opakowań papierowych; Knorr-Bremse - wiodący producent systemów hamulcowych do pojazdów szynowych i użytkowych na rynku światowym. Umowy zostały podpisane na łączną powierzchnię blisko 1100 m2 na okres co najmniej 5 lat.

NOWE ODOLANY

+
Zakończenie budowy osiedla mieszkaniowego Nowe Odolany W planowanym terminie, wraz z końcem wakacji zakończono budowę osiedla mieszkaniowego Nowe Odolany, na warszawskiej Woli. więcej >> W planowanym terminie, wraz z końcem wakacji zakończono budowę osiedla mieszkaniowego Nowe Odolany, na warszawskiej Woli. Inwestycja składa się z trzech budynków, oferujących łącznie 358 mieszkań. Z początkiem września 2018 uzyskano prawomocne pozwolenie na użytkowanie i rozpoczęto przekazywanie mieszkań. W styczniu 2019 r. rozpocznie się podpisywanie umów końcowych przenoszących własność.

MODUO 2

+
ODDANIE DO UŻYTKU ORAZ SPRZEDAŻ WSZYSTKICH MIESZKAŃ We wrześniu 2017 r. uzyskano prawomocne pozwolenie na użytkowanie dla budynku mieszkalnego Moduo 2 na Mokotowie przy ulicy Cybernetyki. więcej >> We wrześniu 2017 r. uzyskano prawomocne pozwolenie na użytkowanie dla budynku mieszkalnego Moduo 2 na Mokotowie przy ulicy Cybernetyki. Inwestycja oferująca 100 mieszkań w różnych metrażach, stanowi drugi etap osiedla zrealizowanego przez ECI S.A. w tej lokalizacji. 99% mieszkań zostało sprzedanych a budowę zakończono w planowanym terminie. Rozpoczęto procedury związane z podpisywaniem umów końcowych – wyodrębniających lokale i przenoszących ich własność.

NOWE ODOLANY

+
PONAD 70% MIESZKAŃ SPRZEDANE Projekt mieszkaniowy na warszawskiej Woli cieszy się ogromnym powodzeniem. W ciągu niespełna 12 miesięcy sprzedano ponad 70% mieszkań z 358 znajdujących się w ofercie. więcej >> Projekt mieszkaniowy na warszawskiej Woli cieszy się ogromnym powodzeniem. W ciągu niespełna 12 miesięcy sprzedano ponad 70% mieszkań z 358 znajdujących się w ofercie. Bliskość centrum i łatwy dojazd do pozostałych dzielnic są dużym atutem dla przyszłych mieszkańców. Wśród klientów przeważają osoby, które wybrały tę lokalizację na własne potrzeby. Coraz więcej zainteresowanych decyduje się na większe mieszkania 3 pokojowe z myślą o komforcie całej rodziny w dłuższej perspektywie czasu. Developer wychodząc naprzeciw potrzebom kupującym daje możliwość łączenia mieszkań.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec wakacji 2018 roku.

MODUO APARTMENTS

+
RUSZYŁA BUDOWA MODUO APARTMENTS W listopadzie 2017 r. rozpoczęto prace budowlane projektu mieszkaniowego MODUO APARTMENTS. To już III etap inwestycji realizowanej w rejonie ulicy Cybernetyki. więcej >> W listopadzie 2017 r. rozpoczęto prace budowlane projektu mieszkaniowego MODUO APARTMENTS. To już III etap inwestycji realizowanej w rejonie ulicy Cybernetyki.
Firma wykonawcza Consteel jest obecnie na etapie prowadzenia prac ziemnych. Planowane zakończenie budowy przewiduje się na IV kw. 2019 roku. Moduo Apartments stanowi kontynuację zabudowy tego fragmentu Mokotowa przez ECI S.A., spójnego architektonicznie terenu złożonego z niezależnych budynków mieszkalnych i biurowych. Inwestycja zlokalizowana między ulicami Postępu i Cybernetyki składa się z 297 mieszkań liczących od 1 do 5 pokoi.
Dla najmłodszych zaplanowano plac zabaw, dla dorosłych plac miejski na wewnętrznym dziedzińcu oraz strefę rekreacyjną z małą architekturą. Na poziomie parteru powstaną lokale handlowe i usługowe. Dwukondygnacyjny garaż podziemny zapewni 353 miejsca postojowe. Osiedle doskonale wpisuje się w istniejącą zabudowę mieszkaniową na sąsiednich działkach. Dzięki oddaniu do użytku MODUO I i MODUO II w poprzednich latach inwestycja Moduo Apartments korzysta z już funkcjonującej infrastruktury drogowej oraz usługowej.

NC3

+
KANCELARIA NOTARIALNA W NC3 Kancelaria Notarialna Ewelina Wachowska-Giers i Hanna Wachowska-Popielarczyk wybrała budynek biurowy NC3 na swoją nową siedzibę. więcej >> Kancelaria Notarialna Ewelina Wachowska-Giers i Hanna Wachowska-Popielarczyk wybrała budynek biurowy NC3 na swoją nową siedzibę. Kancelaria dołącza do grona takich najemców jak Mazda, Lease Plan czy Korn Ferry Hay Group. Nowy Najemca zajmuje ok. 100 m2 na pierwszym piętrze, oferując usługi notarialne klientom indywidualnym i firmom.

Budynek NC3 dzięki swojej architekturze pozwala na wydzielanie małych i średniej wielkości modułów, co jest obecnie wielkim atutem na rynku powierzchni biurowych.

NORDKAPP

+
CZWARTY NAJEMCA W NORDKAPP BUSINESS COMPLEX NordKapp Business Park skusił już czwartego najemcę - firmę Flottweg Polska. Najemca obejmie biuro o powierzchni 300 mkw. więcej >> NordKapp Business Park skusił już czwartego najemcę - firmę Flottweg Polska. Najemca obejmie biuro o powierzchni 300 mkw. już w październiku tego roku. Firma Flottweg Polska jest przedstawicielem niemieckiej spółki Flottweg Separation Technology. Spółka należy do światowych liderów w zakresie produkcji wirówek, pras taśmowych i urządzeń do mechanicznego oddzielania fazy stałej i ciekłej. Flottweg działa już od ponad 60 lat działalności, a swoje oddziały sprzedażowe i serwisowe prowadzi w 12 krajach na całym świecie, m.in. w Chinach, Meksyku czy Kanadzie.

NORDKAPP

+
SPÓŁKA TPF ZAJMIE 500 m2 W BUDYNKU Firma TPF dołączyła do grona najemców budynku Nord Kapp na Annopolu. więcej >> Firma TPF dołączyła do grona najemców budynku Nord Kapp na Annopolu. Spółka zajmie prawie 500 m2 powierzchni biurowej na +1 piętrze budynku.
TPF zajmuje się projektowaniem, planowaniem oraz koordynacją projektów budowlanych. Spółka działa w 71 krajach na świecie.

NORDKAPP

+
SPÓŁKA PGI WPROWADZA SIĘ DO BUDYNKU Spółka PGI została kolejnym najemcą budynku Nord Kapp zlokalizowanego przy ul. Annopol 22. więcej >> Spółka PGI została kolejnym najemcą budynku Nord Kapp zlokalizowanego przy ul. Annopol 22. Spółka zajmie powierzchnię około 160 m2 na +1 piętrze budynku. Spółka specjalizuje się w tworzeniu oraz wdrażaniu rozwiązań z zakresu inżynierii procesowej, projektowania i budowy linii technologicznych oraz urządzeń procesowych dla przemysłu spożywczego, w szczególności dla branży mleczarskiej i owocowo-warzywnej.

NC 3

+
NOWY NAJEMCA W BUDYNKU Prodental został kolejnym najemcą w budynku NC3 na Mokotowie. więcej >> Prodental został kolejnym najemcą w budynku NC3 na Mokotowie. Spółka zajmie ponad 120 m2 powierzchni biurowej na +1 piętrze w ramach prowadzenia biura oraz specjalistycznego showroomu dla lekarzy stomatologów.

NORDKAPP

+
PIERWSZY NAJEMCA W NORDKAPP BUSINESS COMPLEX Polska Spółka Gazownictwa została nowym najemcą budynku Nord Kapp zlokalizowanego przy ul. Annopol 22 na warszawskiej Białołęce. Spółka zajmie powierzchnię około 650 m² na parterze budynku. więcej >> Polska Spółka Gazownictwa została nowym najemcą budynku Nord Kapp zlokalizowanego przy ul. Annopol 22 na warszawskiej Białołęce. Spółka zajmie powierzchnię około 650 m² na parterze budynku. Polska Spółka Gazownictwa jest Narodowym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Polsce. Kluczowym zadaniem Spółki jest niezawodny i bezpieczny transport paliw gazowych siecią dystrybucyjną na terenie całego kraju bezpośrednio do odbiorców końcowych oraz sieci innych operatorów lokalnych. Spółka świadczy usługę transportu paliwa gazowego na bazie umów zawartych z przedsiębiorstwami zajmującymi się sprzedażą paliwa gazowego.

MODUO

+
ZAKOŃCZENIE INWESTYCJI ORAZ SPRZEDAŻY Inwestycja Moduo Mokotów House została ukończona i uzyskała prawomocne pozwolenie na użytkowanie. więcej >> Inwestycja Moduo Mokotów House została ukończona i uzyskała prawomocne pozwolenie na użytkowanie. W Inwestycji Moduo Mokotów House 1 pozostały ostatnie dwa mieszkania na sprzedaż.. 80 % mieszkań zostało przekazanych właścicielom i aktualnie jesteśmy gotowi do podpisywania umów przeniesienia własności.

NOWE ODOLANY

+
ROZPOCZĘCIE SPRZEDAŻY 9 stycznia 2017 r. rozpoczęliśmy sprzedaż mieszkań w inwestycji Nowe Odolany położonej przy ul. Jana Kazimierza 32/40. więcej >> 9 stycznia 2017 r. rozpoczęliśmy sprzedaż mieszkań w inwestycji Nowe Odolany położonej przy ul. Jana Kazimierza 32/40. W inwestycji zaplanowano budowę 358 mieszkań o metrażach od 25 m²- 90 m² oraz 401 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Nowe Odolany to spójne architektoniczne osiedle złożone z trzech niezależnych budynków mieszkalnych z bogatą infrastrukturą oraz miejscami do odpoczynku dla mieszkańców i placami zabaw dla dzieci.

NORDKAPP

+
BUDYNEK NORDKAPP A OTRZYMAŁ POZWOLENIE NA UŻYTKOWANIE Biurowiec zlokalizowany jest w Warszawie na prawym brzegu Wisły, przy ulicy Annopol. Stanowi on pierwszy etap nowego kompleksu biurowego NORDKAPP BUSINESS COMPLEX. Deweloperem przedsięwzięcia jest ECI SA. więcej >> Biurowiec zlokalizowany jest w Warszawie na prawym brzegu Wisły, przy ulicy Annopol. Stanowi on pierwszy etap nowego kompleksu biurowego NORDKAPP BUSINESS COMPLEX. Deweloperem przedsięwzięcia jest ECI SA. Inwestycja powstała tuż obok poprzednio zrealizowanego przez dewelopera kompleksu biurowo-magazynowego ANNOPOL LOGISTIC PARK. Powierzchnia budynku stanowi 4 tys. mkw. Standard projektu dostosowano do potrzeb przedsiębiorstw poszukujących nowoczesnej i technicznie zaawansowanej przestrzeni biurowej w północno-wschodniej części Warszawy z możliwością ulokowania w tym samym obiekcie również funkcji dodatkowych. Kondygnacje typowo biurowe zaprojektowano od piętra +1 do +3. Część parterową zaś o wysokości 4 m zaplanowano pod potrzeby powierzchni magazynowych, wystawienniczych, serwisowych lub sprzedażowych w tym także biurowych. Obiekty zostały przemyślane, jako typowe budynki klasy B+, z fasadą w tynku, elementami żaluzji aluminiowych i uchylnymi oknami.

ABP

+
KUPIONE PRZEZ FUNDUSZ HINES POLAND SUSTAINABLE INCOME FUND (HPSIF) W styczniu 2016 Fundusz Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF) kupił od Europejskiego Centrum Inwestycyjnego (ECI) warszawskie centrum magazynowo-biurowe Annopol Business Park. więcej >> W styczniu 2016 Fundusz Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF) kupił od Europejskiego Centrum Inwestycyjnego (ECI) warszawskie centrum magazynowo-biurowe Annopol Business Park. Była to druga udana duża transakcja zawarta między firmami w okresie ostatnich trzech lat. Poprzednio w roku 2013 Hines kupił kompleks budynków biurowych New City i NC2 na warszawskim Mokotowie. Annopol Business Park jest pierwszym tego typu obiektem w portfelu HPSIF, stanowiąc jego atrakcyjne uzupełnienie ze względu na połączenie funkcji magazynowej oraz biurowej. Aktywami i nieruchomościami w imieniu HPSIF zarządza Hines Polska. Annopol Business Park powstawał w latach 2006-2015 sukcesywnie w ramach projektów BTS i był realizowany i zarządzany przez ECI SA. Obecnie na terenie kompleksu, znajduje się pięć obiektów magazynowych oraz budynek biurowy o łącznej powierzchni najmu ponad 44,5 tys. mkw., w tym 28,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

NOWE ODOLANY

+
RUSZYŁA REALIZACJA PROJEKTU MIESZKANIOWEGO NA WOLI W lipcu 2016 rozpoczęły się prace przygotowawcze do realizacji projektu mieszkaniowego Nowe Odolany przy ulicy Jana Kazimierza na warszawskiej Woli. więcej >> W lipcu 2016 rozpoczęły się prace przygotowawcze do realizacji projektu mieszkaniowego Nowe Odolany przy ulicy Jana Kazimierza na warszawskiej Woli. Firma wykonawcza Consteel jest obecnie na etapie prowadzenia prac ziemnych. Planowanie zakończenie inwestycji Nowe Odolany przewiduje się w III kw. 2018. Nowe Odolany stanowić będzie spójne architektonicznie osiedle złożone z trzech niezależnych budynków mieszkalnych połączonych wspólną platforma garażową. Przewiduje się ok. 350 lokali mieszkalnych w metrażach od 23 m2 do 95 m2 oraz około 410 miejsc parkingowych podziemnych w garażu. Dodatkowo zaplanowano komórki lokatorskie oraz schowki i miejsca parkingowe na jednoślady.

NC3

+
TATE MULTIMEDIA - NOWY NAJEMCA Tate Multimedia został nowym najemcą w budynku NC3 na Mokotowie, przy ulicy Postępu 14 B zrealizowanym i należącym do ECI SA. Na swoją powierzchnię firma wybrała ponad 300 m2 na +1 piętrze. więcej >> Tate Multimedia został nowym najemcą w budynku NC3 na Mokotowie, przy ulicy Postępu 14 B zrealizowanym i należącym do ECI SA. Na swoją powierzchnię firma wybrała ponad 300 m2 na +1 piętrze. Tate Multimedia jest polskim, niezależnym deweloperem i wydawcą gier komputerowych i na konsole od 2000 roku. Wśród najbardziej znanych tytułów znajdują się: seria Kangurek Kao, Lucky Luke – Go West! Czy Astérix i Obélix XXL 2. Ostatnim hitem okazała się produkcja Urban Trial Freestyle. Firma sprzedaje gry na rynku europejskim, japońskim i amerykańskim. Budynek NC3 oferuje łącznie 6130 m2 powierzchni biurowej i jest obecnie wynajęty w 95%. Do tej pory walory lokalizacji i samego budynku doceniły takie firmy jak Lease Plan, Mazda, Korn Ferry oraz Saule Technologies.

MODUO

+
PONAD 70 % MIESZKAŃ SPRZEDANYCH Ponad 70 % mieszkań zostało sprzedanych w pierwszym etapie MODUO 1 przy ulicy Cybernetyki 4 realizowanym przez ECI SA poprzez spółkę celową ECI Residential. Dzięki doskonałej lokalizacji i jakości wykończenia w podwyższonym standardzie, inwestycja stała się bardzo atrakcyjna dla klientów na rynku warszawskim. więcej >> Ponad 70 % mieszkań zostało sprzedanych w pierwszym etapie MODUO 1 przy ulicy Cybernetyki 4 realizowanym przez ECI SA poprzez spółkę celową ECI Residential. Dzięki doskonałej lokalizacji i jakości wykończenia w podwyższonym standardzie, inwestycja stała się bardzo atrakcyjna dla klientów na rynku warszawskim. Projekt zakłada realizację 245 mieszkań wraz z lokalami handlowymi na parterze i parkingiem podziemnym. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest na grudzień 2016 roku.

Od lutego 2016 ruszył drugi etap Moduo, bardziej kameralny, posiadający jedynie 100 mieszkań w ofercie. Również w tej inwestycji rośnie liczba sprzedanych mieszkań. Ponad 40% oferowanych mieszkań zostało już sprzedanych lub zarezerwowanych.

ECI SA weszło na rynek mieszkaniowy w roku 2015. Do tej pory firma specjalizowała się w realizacji wysokiej klasy budynków biurowych i magazynowych na terenie Warszawy. Projekt Moduo to pierwsza inwestycja mieszkaniowa firmy, ale nie ostatnia. W przygotowaniu są kolejne inwestycje.

DANE

firmy

firma
Europejskie Centrum inwestycyjne ECI Spółka akcyjna
siedziba
Warszawa
adres
ul. Marynarska 15, 02 – 674 Warszawa
oznaczenie sądu rejestrowego
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
numer KRS
0000671443
numer NIP
5213696850
wysokość kapitału zakładowego
110.000,00 PLN
wysokość kapitału wpłaconego
110.000,00 PLN

Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, przy ul. Marynarskiej 15, 02-674 Warszawa, Polska, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000671443, NIP: 5213696850, numer REGON: 361542388, o kapitale zakładowym w wysokości 110.000,00 PLN (słownie: sto dziesięć tysięcy złotych 00/100) wpłaconym w całości.